Stroje na bal przebierańców

Sylwester to czas zabawy. Bawić można się na wiele sposobów: można wybrać się na prywatkę do znajomych, można samemu coś zorganizować, można udać się na przyjęcie do klubu/restauracji albo można wziąć udział w najoryginalniejszej zabawie sylwestrowej, czyli balu przebierańców (coraz modniejszej imprezie ostatnich lat).

Jeśli w twoim kalendarzu widnieje wpis, mówiący o niedalekiej imprezie, pamiętaj, żeby przede wszystkim wziąć ze sobą dobry humor. To przecież radość powinna królować na każdym parkiecie.

Wszelkie sylwestrowe przyjęcia, zabawy, czy imprezy wymagają specjalnych przygotowań, szczególnie jeśli chodzi o strój. Zdecydowanie najwięcej czasu trzeba będzie poświęcić na stworzenie kostiumu karnawałowego. W tym względzie istnieją dwie możliwości: 1) kostium można wypożyczyć, 2) kostium można zrobić samemu.

Kostium karnawałowy wykonany samodzielnie. Jego główną zaletą jest niepowtarzalność, tzn. że na przyjęciu nie pojawi się inna osoba w takim samym stroju (choć pomysł może być podobny). Zabierając się za wykonanie kostiumu, trzeba zacząć od pomysłu – dobry pomysł to już połowa sukcesu. Dopiero później można przejść do wprowadzania pomysłu w życie (co może okazać się niezwykle pracochłonne). Ostateczny efekt zawsze wywołuje uczucie satysfakcji i uśmiech na ustach autora. Wadą może okazać się fakt, że ktoś nie posiada zdolności plastycznych, a co za tym idzie ostateczny kształt kostiumu może nieco odbiegać od doskonałości.

Kostium wypożyczony. Z pewnością wymaga mniej pracy, niż kostium wykonany samodzielnie. Dodatkowo nie wymaga żadnego nakładu czasu (no chyba, że ten poświęcony na dojazd do wypożyczalni kostiumów i sam wybór stroju). Jest to raczej kosztowna inwestycja, a cena jest zależna od ilości dni, na które potencjalny klient zamierza go wypożyczyć. Wadą może okazać się fakt, że na przyjęciu można spotkać inną osobę przebraną w identyczny strój.

Kogo można najczęściej spotkać na balach przebierańców? Przede wszystkim wszelkiego rodzaju: księżniczki, królewiczów, diabełki, aniołki, kowbojów, Zorra, czy też inne popularne postacie z filmów i kreskówek. Najważniejsza jest tu oryginalność, bo przecież nikt nie będzie zadowolony, jeśli po długich przygotowaniach na przyjęciu spotka swojego sobowtóra…