Kreacje sylwestrowe

Noc sylwestrowa (jako najbardziej szalona noc w roku) wymaga pewnych specjalnych przygotowań – szczególnie, jeśli chodzi o kreację. Wymagana jest tu przede wszystkim oryginalność, fantazja i szaleństwo – inne zasady można tak naprawdę wykreślić.

Strój sylwestrowy z pewnością jest większym wyzwaniem dla kobiet, niż dla mężczyzn. Dlaczego tak się dzieje? Wystarczy przecież, że panowie na eleganckie przyjęcie włożą garnitur, a na nieco luźniejszą zabawę jeansy i odświętną koszulę, a problem z głowy (kłopoty mogą się zacząć, jeśli wybierają się np. na bal przebierańców). Kobiety natomiast mają ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ to one mają błyszczeć na przyjęciach – bez względu na to, jakiego rodzaju by one nie były.

Co roku stroje sylwestrowe stają się bardziej kolorowe i oryginalne (innych zasad brak!). Skoro (w zasadzie) żadne zasady nie ograniczają inwencji twórczej autorów, to panuje tu całkowity chaos i szaleństwo – oczywiście w dobrym znaczeniu tych słów. Tak więc dozwolone jest wszystko: poczynając od pastelowych sukni balowych, poprzez eleganckie wieczorowe kreacje, a kończąc na skąpych sukienkach obszytych cekinami.

Przed wyborem stroju sylwestrowego musisz się jednak zastanowić, na jakie przyjęcie się wybierasz. Wiadomo przecież, że co innego włożysz na prywatkę u znajomych, a co innego na imprezę organizowaną na miejskim rynku. Wybierając strój sylwestrowy, warto żebyś też zwróciła uwagę na to, czy jego krój pasuje do typu twojej figury – każda z pań powinna przecież wyglądać pięknie.

Podczas planowania swojego sylwestrowego wizerunki nie możesz zapomnieć też o szalonym/ostrym makijażu i oryginalnej fryzurze. Dopiero połączenie trzech elementów (makijaż, fryzura, strój) daje najlepszy efekt.

Czymże byłyby stroje sylwestrowe bez wyjątkowych dodatków, które zawsze uzupełniają kreację, a umiejętnie dobrane nadają jej niepowtarzalnego charakteru. Pamiętaj jednak o kilku zasadach. Po pierwsze – nie przesadzaj z mnogością ozdób – nie chcesz przecież wyglądać, jak choinka. Po drugie – duże kolczyki i wisiory lepiej będą pasowały do nieco postawniejszych kobiet. Po trzecie – do mocno wykrojonej sukni załóż delikatny łańcuszek lub wisiorek. Po czwarte – do eleganckiej sukni bez ramiączek świetnie będą pasowały długie rękawiczki.